Disclamer – Nota prawna

Nota prawna – disclaimer

 

Wszelkie informacje dostępne w tym blogu zbieram kierując się dobrą wiarą i możliwie maksymalnym zachowaniem obiektywizmu, czerpiąc z wiarygodnych i zawsze podanych do wiadomości źródeł naukowych. Jak chyba wszystkim wiadomo, porady żadnego bloga nie zastępują wizyty u lekarza i tylko on jest uprawniony do leczenia waszego zwierzęcia. Informacje zawarte w tym blogu służą zatem jedynie celem edukacyjnym i w żadnym wypadku nie mogą stanowić substytutu profesjonalnego leczenia lub opóźnienia w podjęciu takiego leczenia.

Pamiętajcie, że świat jest pełen informacji zmieniających się nieomal z każdą sekundą dlatego kurację waszego zwierzęcia podejmuje tylko jedna osoba , która bierze za nie odpowiedzialność w czasie rzeczywistym i jest nią jedynie Wasz lekarz weterynarii. Dodam jeszcze, iż każde źródło naukowe czy anegdotyczne może z biegiem czasu zostać zaktualizowane jeśli dla mojej wiadomości pojawią się nowe fakty. Nie jestem zobowiązana informować czytelnika niniejszego bloga o umieszczaniu takich aktualizacji czy jakichkolwiek poprawek do opublikowanego wcześniej tekstu.

O ile tekst nie mówi wyraźnie, wszelkie informacje dotyczą tylko psów dorosłych– nie zostały w niej uwzględnione zatem dane dotyczące szczeniąt, suk ciężarnych czy karmiących. Kiedy mowa jest o ziołach, stanowią one jedynie przykładowy suplement diety i w żadnym razie nie pretendują do miana leku. Przed ich użyciem należy bezwzględnie zasięgnąć porady weterynarza, gdyż nawet suplement może mieć niekorzystne działanie w przypadku konkretnego zwierzęcia.