Biegunka u psa

DiarSanyl – pasta na biegunkę dla psa i kota

DiarSanyl to pasta stosowana w terapii ostrych biegunek u psów i kotów. Tak przynajmniej pisze w ulotce producent.1 Po dodaniu do składu preparatu fruktooligosacharydów nazwano go Diarsanyl Plus – co zapewne poskutkowało wyższą cena- 10 ml kosztuje teraz od 30 do nawet 40 zł zł.

DiarSanyl zawiera montmorillonit, minerał z grupy krzemianów – składnik bentonitu (sprawdźcie czy aby nie ma go już w waszej suchej karmie)

Czyli coś w stylu Smecty. Różnią się ilością „cukru w cukrze”- Smecta to 100 % minerału (oprócz oczywiście dodatków uzdatniających ją smakowo) a DiarSanyl ma tylko 40 % glinokrzemianu w swojej zawartości, ale za to posiada odrobinę dekstrozy jako źródła energii oraz kompleks modnych fruktooligosacharydów (FOS). Co do „fosu” jako prebiotyku – zdania na temat użyteczności tego wysoce przetworzonego chemicznie specjału dodawanego do rozmaitych produktów z etykietką „prozdrowotny” są mocno zróżnicowane. No i FOS zawsze może potencjalnie uczulać. DairSanyl zawiera również glicerol i sorbinian potasu – ten ostatni jest konserwantem.

DiarSanyl jest na pewno wygodniejszy w użyciu od Smecty, ale czy faktycznie wart swojej ceny? Musicie sprawdzić sami.

1 https://www.ceva.pl/Produkty/Lista-produktow/Diarsanyl-plus-pasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *